Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

 

27 вересня 2017 року у містах Краматорську та Маріуполі фахівцями управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти з метою підвищення кваліфікації проведено постійно діючий семінар для працівників юридичних служб райдержадміністрацій, міських та районних у містах рад, районних адміністрацій у містах, управлінь та служб облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, урядових органів у системі міністерств, державних підприємств, установ та організацій.

У заході у якості доповідачів взяли участь працівники Головного територіального управління юстиції у Донецькій області; завідуюча Першої маріупольської державної нотаріальної контори; представництва Норвезької Ради у справах біженців в Україні, Данської ради у справах біженців в Україні; старший викладач кафедри права та публічного адміністрування, керівник юридичної клініки «ЮрАзов’є» Маріупольського державного університету.

Під час семінару обговорювалося багато актуальних питань сьогодення з точки зору практичного їх вирішення:

прийняття спадщини, строки для її прийняття, черговість права на спадкування, видача свідоцтв про право на спадщину нерухомого майна;

нормативне регулювання лінії зіткнення, вимоги до паспортів та вивіз дітей за лінію розмежування;

робота нотаріату в Донецькій області в умовах сьогодення, проблемні питання діяльності нотаріату та практичні шляхи їх вирішення;

захист батьківських прав від незаконного вивезення дітей в умовах збройного конфлікту на сході України; питання виконання Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей 1980 року;

зміни у законодавстві з питань реалізації прав внутрішньо переміщених осіб;

державна реєстрація нормативно-правових актів як засіб забезпечення прав, свобод та інтересів громадян.

У ході заходу із юрисконсультами також визначені шляхи їх участі в реалізації Загальнонаціонального правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!», адже підвищення рівня правових знань працівників є одним із завдань юридичної служби. 

 Зроблено акцент на пріоритетах інформаційної кампанії до кінця поточного року в напрямку права громадян у сфері доступу до правосуддя, захисті прав власності та формування вміння протистояти проявам корупції у вищих навчальних закладах.

Під час семінару присутні мали можливість задати питання та поспілкуватися із фахівцями, отримати їх кваліфіковані пояснення з найбільш актуальних питань.

По закінченню заходу серед учасників семінару розповсюджені інформаційні матеріали Міністерства юстиції України, розроблені у рамках реалізації Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

В цілому співпраця з юрисконсультами призведе до поширення правових знань серед працівників державних органів, установ, підприємств.

 

Відділ систематизації законодавства, правової

роботи та правової освіти управління реєстрації

нормативно-правових актів, правової роботи

та правової освіти Головного територіального

управління юстиції у Донецькій області

 

 

seminar 1

seminar 2

seminar 3

seminar 4

seminar 5