Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!» презентує інформаційний ролик: «Що треба робити, коли забирають бізнес, відбирають майно?».

 

У ролику відображено процедуру звернення зі скаргою у разі порушення прав до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, що діє при органах юстиції.

 

Отже, спочатку необхідно визначитися з належним суб’єктом розгляду скарги. Так, Міністерство юстиції України розглядає скарги:

 

- на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав або його реєстраційних дій, за винятком випадків, коли права набуті або реєстраційні дії проведені на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір;

 

- на рішення, дій або бездіяльності територіальних органів Міністерства юстиції України.

 

Якщо ж оскаржуються рішення, які не пов’язані з державною реєстрацією прав, або рішення, на підставі яких не проведено реєстраційних дій (наприклад, рішення про зупинення державної реєстрації чи рішення про відмову в її проведенні), дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації, у такому випадку необхідно звертатись до територіального органу юстиції.

 

Відповідно до законодавства скарга подається протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

 

Також у ролику висвітлені вимоги до оформлення скарги, які передбачені Законами України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». До скарги додаються, засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують факт порушення прав. У разі недотримання визначених вимог, Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації відмовляє у розгляді скарги по суті.

 

Для отримання більш детальної інформації щодо порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації можна звернутися до відділу розгляду звернень та забезпечення діяльності комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Донецькій області за адресою: м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 32, 4 поверх, кабінет № 401, або за телефоном (06264) 42481.