Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

FORUM 2

Черговою локацією команди Донецької юстиції, під час проведення Всеукраїнського тижня права, став обласний форум «Я маю право: врядування учнів, батьків і вчителів, як інструмент демократизації школи».

 

Захід організований Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації та відбувся на базі Краматорської загальноосвітньої школи №16.

 

В урочистому відкритті форуму взяв участь заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, який відзначив актуальність тематики цього заходу в умовах демократичних перетворень в українському суспільстві. «Насправді зміна свідомості та моделі поведінки починається зі школи, навіть з дитячого садочка. І ви вже сьогодні маєте можливість навчитися більшому і змінити життя в своїй школі. Треба розвивати культуру спілкування один з одним та повагу один до одного...», – відзначив заступник Міністра.

 

Значна частина форуму відведена роботі його учасників у воркшопах, тематика яких стосувалася виборів, як інструменту демократії у школі, розробки та прийняття шкільних правил, дебатів як способу обговорення питань, реалізації учнівських ініціатив через взаємодію з громадськістю та співпрацю з органами місцевого самоврядування.

 

Модератором воркшопу стосовно правового супроводу шкільної демократії стала заступник начальника управління правової роботи та правової освіти Донецької юстиції Ірина Бабіч. Під час обговорення питань з учасниками форуму дійшли висновку, що у багатьох представників навчальних закладів є велике бажання створити учнівське самоврядування на базі їх шкіл, проте недостатньо практичних навичок та досвіду. Спільною роботою груп розробили єдиний алгоритм побудови демократичної школи. «Визначним чинником і передумовою демократичних перетворень в українському суспільстві, яке все ще долає спадщину тоталітарного режиму, є зміна способу мислення людей, їх ціннісних орієнтацій. Зрозуміло, що за один день цього не досягти, і не має стандартних методів відповідних для всіх, проте, переконана, що саме це і є кращим способом досягнення демократії в українських школах», - відзначила Ірина Бабіч.

 

Під час підведення підсумків заходу, враховуючи актуальність його тематики, завідувач відділу суспільних дисциплін Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Рибак запропонувала зробити цей форум щорічним.

 

Наступною локацією Донецької юстиції у #ДніПравЛюдини буде «Приазовська виправна колонія (№ 107)» Донецької області у місті Маріуполь.

 

FORUM 3

 

FORUM 4

 

FORUM 5

 

FORUM 6

 

FORUM 7

 

FORUM 8

 

FORUM 9

 

FORUM 1