Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

6

 

Спеціалісти Головного територіального управління юстиції у Донецькій області завітали до Краматорського міського центру зайнятості, де розповіли про внесені зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України, які запобігають насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боряться з цими явищами.

 

Нововведені зміни посилюють відповідальність за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.

 

Відтепер у Кримінальному кодексі України є стаття «Домашнє насильство» – це умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебував у близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи. За таке діяння встановлено максимальну санкцію – обмеження волі до 5 років або позбавлення волі до 2 років.

 

По-новому викладено низку інших новел, пов’язаних зі здоров’ям, фізичною недоторканністю людини. Зокрема, примушування до аборту без добровільної згоди потерпілої особи  відтепер карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Посилено відповідальність за незаконне проведення аборту, що спричинило тривалий розлад здоров’я, безплідність або смерть потерпілої особи; за примушування до стерилізації без добровільної згоди потерпілої особи.

 

До Кримінального кодексу України додано також нову норму – «Примушування до шлюбу» – з суворою санкцією: арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк.

 

Примушування особи без її добровільної згоди до здійснення акту сексуального характеру з особою, від якої потерпіла особа матеріально або службово залежна, – карається штрафом до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2 років.

 

Таким чином, правові новели жодних обмежень прав людини не несуть. Навпаки, ці зміни мають допомогти становленню України як правової держави, сприяти кращому захисту прав людини. Нові норми спрямовані на запровадження у національному законодавстві Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами.

3 1

 

4

 

5