Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

School 4 2

 

За допомогою правопросвітницького проекту Міністерства юстиції «Я МАЮ ПРАВО!» тема протидії булінгу набирає популярності серед населення Донеччини.

 

Про булінг попереджають батьки, вчать бути толерантними вчителі, нагадує як з ним боротися керівництво навчального закладу, а також фахівці Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.

 

Підлітки переживають перехідний вік – пошук свого власного «я» та активного включення «я» до групи. І все це відбувається на фоні пошуків сенсу буття та гіперчутливого сприйняття того, що відбувається навколо і всередині самого колективу. Це робить їх, з одного боку, більш різкими у діях, ніж дорослі, а з іншого – вони надзвичайно гостро переживають усі проблеми, з якими зіштовхуються у своєму житті. Та якщо у дорослому віці більше значення мають соціальні норми та досвід, то для дітей ці правила поведінки у соціумі ще не сформувались. Вони формуються через запозичення не лише із життя дорослих, а й від основного природного інстинкту – самозбереження, у тому числі, й через встановлення нерівності, домінування, протесту, формування інтересів власної групи та протидії зовнішньому впливу або самоізоляції.

 

Три дні поспіль фахівці Донецької юстиції спілкувались з учнями закладу загальної середньої освіти №4 міста Краматорська, охопивши відкритими уроками «Стоп булінг» 6 класів (156 дітей) школи.

 

Молодь  мала можливість дізнатися про таке явище як булінг, ознайомитися з його різновидами, основними причинами виникнення та способами захисту від нього.

 

«Булінг – це здійснення тривалого психологічного або фізичного насилля, яке не має характеру самозахисту, з боку одного індивіда або цілої групи щодо іншої особи. Знущання одних людей над іншими, як соціальне явище, розпочинається з системи початкової соціалізації – школи. Випадки цькування, звичайно ж, існують і у вищих навчальних закладах, серед сталої групи друзів і навіть в робочих колективах, але комплекс сорому, замовчування проблеми виникає з дитинства. Тож, ми, фахівці Донецької юстиції, надаємо рекомендації учням, вчителям, батькам та сприяємо цим створенню безпечного дитинства без булінгу. Дорослі повинні намагатися змінити наступне покоління, зробивши традиційними для нього цінності ненасильницьких моделей поведінки» – наголосила головний спеціаліст відділу правової роботи та правової освіти Донецької юстиції Яна Медведєва.

 

School 4 1

 

School 4 10

 

School 4 3

 

School 4 4

 

School 4 5

 

School 4 6

 

School 4 7

 

School 4 8

 

School 4 9