Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

04 лютого 2019 року введений в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» (далі – Закон), яким, в тому числі, внесені зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

 

Відтепер відмова в державній реєстрації прав при наявних зареєстрованих обтяженнях речових прав на нерухоме майно не застосовується у разі державної реєстрації права власності на нерухоме майно іпотекодержателем - фінансовою установою в порядку, передбаченому статтями 33-38 Закону України «Про іпотеку». Наявність зареєстрованих після державної реєстрації іпотеки обтяжень, інших речових прав, у тому числі іпотеки, на передане в іпотеку майно не є підставою для відмови у державній реєстрації права власності за іпотекодержателем.

 

Наразі Закон визначає чіткий строк припинення іпотеки у разі належного виконання боржником своїх зобов’язань. Так, іпотекодержатель зобов’язаний звернутися до державного реєстратора із заявою про державну реєстрацію припинення іпотеки не пізніше 14 днів з дня повного погашення боргу за основним зобов’язанням, забезпеченим іпотекою.

 

Відповідно до положень Закону іпотека розповсюджується на об’єкт нерухомого майна після його реконструкції чи самочинного будівництва, що були проведені після укладення іпотечного договору. Крім того, іпотека автоматично розповсюджується також на новостворені об’єкти нерухомості, які споруджені на земельній ділянці, що передана в іпотеку.

 

Також нормами Закону регламентовано, що договір про задоволення вимог іпотекодержателя чи іпотечний договір, який містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, є документами, що підтверджують перехід права власності на предмет іпотеки до іпотекодержателя та є підставою для внесення відповідних відомостей до Державного реєстру прав.

 

З урахуванням вищевикладеного всім державним реєстраторам необхідно ознайомитись з положеннями Закону та враховувати їх під час проведення реєстраційних дій.

 

 

Відділ взаємодії з суб’єктами державної реєстрації та підвищення кваліфікації

державних реєстраторів Управління державної реєстрації Головного

територіального управління юстиції у Донецькій області