Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

Koledj 4

Нещодавно Верховна Рада України ухвалила ініційований Міністерством юстиції проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу» і, таким чином, визначила на законодавчому рівні заходи протидії цьому явищу, встановила відповідальність за нього, а також забезпечила право здобувачів освіти на безпечне освітнє середовище.

 

Співробітники Донецької юстиції провели правові уроки «Стоп булінг» для учнів Маріупольського коледжу Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет». Із учнями у довірливій формі поспілкувалися стосовно того чи стикалися вони у своєму житті з цим видом насильства та як йому протистояли, роз’яснили норми нового Закону та надали корисні поради на майбутнє.

 

Булінг — це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у насильстві, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших дітей, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода. Він може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо), фізичних знущань (удари, поштовхи, побиття та інше). У групі ризику може опинитися будь-яка дитина, яка відчуває що занадто вирізняється із загального кола своїх однолітків. Успіхи у навчанні, матеріальні можливості або навіть особливості характеру теж можуть стати основою для булінгу.

 

«Будь-який учень несподівано для себе може опинитись у ситуації, коли його ображають, висміюють або бойкотують або ж навпаки, може сам приєднатися до тих, хто знущається над іншою дитиною. Тому, дуже важливо розрізняти булінг та звичайну сварку. Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Вони однаково переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми та потребують підтримки дорослих, які допоможуть їм виховати в собі гармонійне відношення з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя» - наголосила головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Марія Танаджі.

Koledj 2

 

Koledj 1

 

Koledj 3