Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

3

 

З англомовним словом bullying (знущання) наразі знайомі вже навіть малюки. З прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» проводиться роз’яснювальна робота усіма органами влади щодо булінгу. Головне територіальне управління юстиції у Донецькій області займає активну позицію у цьому питанні.

 

В рамках кампанії #СтопБулінг спеціалісти управління постійно відвідують школи та учбові заклади в області. Вони інформують дітей та молодь регіону про булінг та розповідають, як йому протидіяти.

 

Сьогодні, фахівці обласного управління юстиції Катерина Стародуб та Тетяна Лушпа завітали до закладу загальної середньої освіти №6 міста Краматорська, де провели відкриті уроки для учнів 5-7 класів.

 

Уроки відбулися у формі діалогу. Діти мали можливість не тільки слухати, а й задавати питання, висказувати свої міркування та ділитися своїми думками. За допомогою цікавих відеороликів та мультфільмів показані види булінгу та пояснено, як протистояти проявам агресії з боку однолітків та дорослих. Для багатьох стало новиною те, що окрім психологічного та фізичного, існує ще булінг економічний, сексуальний та кібербулінг. Приємно відзначити, що діти жваво долучалися до обговорення.

 

Своїми враженнями поділилася Маргарита, учениця 7 класу: «Дітей неможна ображати, бо вони не такі, як всі. На жаль у нашому класі є хлопчик, якого ображають. Булінг – це коли дітей ображають, цькують. Тепер я знаю, що є закон, який скеровує протидію булінгу. Я вважаю його важливим для суспільства».

 

Марія, учениця 7 класу: «Булінг – це погано, його не повинно бути у школі. Ми всі вчимося разом, нам вчитися ще не один рік, тому потрібно знаходити спільну мову. Сьогодні я дізналася про види булінгу, це корисно. Раніше я навіть над цим не замислювалася».

 

Назар, учень 5 класу: «Мені сподобався цей незвичайний урок, бо він став для мене корисним. Я знав, що таке булінг, але не знав про відповідальність за нього. Навіть не думав, що це настільки серйозно. Вважаю булінг принижує людську гідність, його не можна допускати».

 

Дітям пояснили, що поки їм не виповнилося 18 років, відповідальність за їх вчинки несуть батьки. І за булінг, вчинений дитиною, батьків можуть притягнути до адміністративної, кримінальної або цивільної відповідальності. Тому потрібно пам’ятати про це і контролювати свою поведінку та емоції.

#ЗупинимоБулінгРазом

 

1

 

8

 

2

 

4

 

 

 

5

 

6

 

7

 

9