Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

Головні спеціалісти відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Тетяна Лушпа та Катерина Стародуб завітали до Краматорського прикордонного загону Державної прикордонної служби України.

 

Прикордонникам розповіли про актуальні напрями правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерства юстиції, а саме:

 

#ЧужихДітейНеБуває: захист прав жінок та дітей шляхом прийняття Закону щодо посилення відповідальності за жорстку несплату аліментів;

 

#ЗупиниНасильство: захист жінок та дітей від домашнього насильства;

 

#ХабарЗаНавчанняСтоп: захист прав студентів шляхом боротьби з корупцією у вищих навчальних закладах;

 

#СтопБулінг: захист учнів від цькувань в освітньому середовищі;

 

#АгроРейдериСтоп: захист прав аграріїв шляхом створення антирейдерських аграрних штабів по всій Україні;

 

#МаскиШоуСтоп: захист прав підприємців шляхом прийняття Закону щодо запобігання тиску правоохоронних органів на бізнес.

 

Присутні дізнались про безоплатну первинну правову допомогу, яка охоплює надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних). Також дізнались про те, яким категоріям населення надається вторинна безоплатна правова допомога, яка включає здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складання документів процесуального характеру.

 

Нагадали про посилену відповідальність для неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

 

Окрему увагу звернули на правила виїзду дітей за кордон дитиною віком до 16 років без згоди другого з батьків та в цілому про ширше коло обмежень прав для неплатників аліментів.

 

Приємно відзначити, що присутні жваво долучалися до обговорення, яке проходило у формі діалогу. Присутні мали можливість не тільки слухати, а й задавати питання, висказувати свої міркування та ділитися своїми думками.

 

1

 

4