Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

 

4

 

На базі Данської Ради у справах біженців, відбулося засідання «круглого столу» щодо актуальних питань міграційного права в контексті прав внутрішньо переміщених осіб, жителів окупованих територій на лінії зіткнення, у якому взяли участь працівники Головного територіального управління юстиції у Донецькій області.


Під час заходу обговорено проблемні питання порядку оформлення, видачі та відновлення втраченого паспорту громадянина України та витягу з Єдиного державного демографічного реєстру. Окрему увагу присутніх звернули на видачу паспорту дитині без наявності батьків чи опікунів, реєстрації місця проживання, процедури ідентифікації особи, справи щодо встановлення фактів «приналежності до громадянства України».


В свою чергу, фахівці Головного територіального управління юстиції розповіли як виїхати з дитиною за кордон.
Дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон не потрібно отримувати, якщо вона проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у побаченнях, спілкуваннях. Така дитина може виїхати за кордон на строк до 1 місяця. Мета такої поїздки: оздоровлення та відпочинок, лікування, навчання, участь у змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах.


В разі заборгованості зі сплати аліментів строком понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою з дитиною можна виїхати за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.


Батьки, які сплачують аліменти вчасно, можуть виїхати з дитиною за кордон на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду», - зазначила головний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Марія Танаджі.


Відтепер присутні знають як правильно діяти при плануванні поїздки за кордон разом з дитиною.
Зустріч пройшла в приємній атмосфері. Обговорені актуальні питання. Завершився захід смачною кавою із ласощами.

 

#Поїхати з дитиною за кордон – легко!

 

1

 

3