Телефонна лінія «довіри» (06264) 3-10-13 щодня з 08.30 до 11.30, з 13.30 до 15.00, крім вихідних. «Гаряча лінія» відділу державної реєстрації актів цивільного стану (06264) 5-13-17, понеділок – четвер з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:45, крім вихідних. "Гаряча" лінія з питань діяльності оперативного штабу реагування на спроби рейдерських захоплень землі та зібраного врожаю на території Донецької області, (06264) 4-24-81, щодня, крім вихідних, з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 16.00, у п’ятницю з 09.00 до 11.30 та з 13.00 до 15.45.

 

IMG 6231

 

«Юстиція має бути максимально відкритою для громадян, а послуги -- професійними, якісними та зручними», -- наголосила очільник Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Люцина Гудзенко на прес-конференції для ЗМІ, яка відбулась 18 березня у Краматорську.

 

У ході спілкування з пресою Люцина Гудзенко підвела підсумки роботи за 2018 рік та поділилася планами на майбутнє. Вона зазначила, що співробітники юстиції Донеччини виконують усі завдання, які покладені на них державою.

 

Так, активно реалізується правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», який на сьогодні має статус загальнонаціонального і реально діє по всій Україні. Для реалізації зазначених кампаній управлінням юстиції проведено 3680 правопросвітницьких заходів, якими охоплено понад 150 тисяч осіб.

 

Важливо те, що правопросвітницькими заходами охоплені різні категорії громадян регіону: малеча, школярі, студенти, працюючі, безробітні, підприємці, військовослужбовці, особи похилого віку, внутрішньо переміщені особи тощо.

 

«Для нас пріоритетним є врахування інтересів цільової аудиторії, тому, під час організації заходів, фахівці управління завжди враховують проблемні питання, які є актуальними для мешканців регіону», -- підкреслила Люцина Гудзенко.

 

У 2018 році разом з Регіональним центром надання безоплатної правової допомоги здійснювалась робота мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги. На виїзні прийоми у найвіддаленіших куточках Донецької області, в тому числі і в населених пунктах біля лінії розмежування, за правовою допомогою звернулося 660 осіб.

 

Активно ведеться робота по таким важливим напрямкам, як контроль виконання рішень судів по стягненню заборгованості щодо заробітної плати та аліментів. В результаті цієї роботи державними виконавцями Донецької області стягнуто 17 мільйонів 400 тисяч гривень. 910 працівників повністю одержали заробітну плату, яку заборгувало підприємство.

 

А завдяки низці законів, ініційованих Мінюстом, які посилюють відповідальність батьків за несплату аліментів, державні виконавці Донецької області стягнути 228 мільйонів 628 тисяч гривень на користь 39 тисяч дітей.

 


Отримання українського свідоцтва про народження дитини або смерть особи для громадян, що проживають на території, яка тимчасово не контролюється українською владою, є надзвичайно важливим питанням для Донеччини. Протягом 2018 року на підставі відповідних рішень судів відділами державної реєстрації актів цивільного стану Донецької області зареєстровано 4 570 народжень та 9 616 смертей.

 


В Донецькій області успішно реалізується і є затребуваним проект «Шлюб за добу». В рамках проекту зареєстровано 1702 шлюби, це третє місце по Україні після міста Києва та Одеської області. Цим сервісом охоче користуються саме громадяни, які проживають на тимчасово непідконтрольній Україні території. У відділах державної реєстрації актів цивільного стану проведено 16 обрядів ювілейних весіль – це нова ініціатива Мінюсту, яку вже оцінили мешканці області.

 

Аби найпопулярніші послуги надавалися в найоптимальніший для населення спосіб, Мін’юст ініціював відкриття мережі сучасних офісів Open Space – сервісів, які оснащені системою електронної черги, платіжним терміналом із зручною зоною очікування і працюють за європейськими стандартами обслуговування громадян. 17 серпня 2018 року такий «OPEN SPACE» був відкритий на базі Краматорського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану, в якому отримали послуги 4530 громадян.

 

У 2019 році юстиція Донеччини буде продовжувати реалізацію всіх пілотних проектів та новацій Міністерства юстиції. Також планується відкриття офісів «OPEN SPACE» у двох відділах державної реєстрації актів цивільного стану Донеччини. А завдяки законодавчій ініціативі «Є-Малятко» батьки зможуть отримати одразу 9 послуг у пологовому будинку, подавши лише 1 заявку. Крім проведення державної реєстрації народження, з’явиться можливість зареєструвати місце проживання дитини, призначити допомогу при народженні дитини, зареєструвати дитину в системі охорони здоров’я та в системі платників податків.

 

«Ініціативи Міністерства юстиції України направлені на захист прав громадян та на надання зручностей для отримання адміністративних послуг мешканцями нашої держави. І наше завдання – реалізовувати їх якомога краще», -- підкреслила Люцина Гудзенко.